Skip to main content
European Civil Protection and Humanitarian Aid Operations

Єврокомісія закликає надати безперешкодний доступ гуманітарним службам у східній Україні

P027316004501-966698.jpg

Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та врегулювання кризових ситуацій Христос Стиліанідес виступив із такою заявою:

«Рішення так званої «влади», яка де факто контролює певні райони Луганської області, усунути агенції гуманітарної допомоги з територій, які перебувають під їхнім контролем, матиме вкрай негативні наслідки для цивільного населення та спричинить призупинення роботи гуманітарних служб.

Сотні тисяч людей у Луганській області потребують термінової допомоги. Агенції ООН та недержавні організації постачають життєво необхідну допомогу, надаючи продукти харчування, ліки та притулок. Це рішення тільки погіршить тяжке життя постраждалого цивільного населення, особливо напередодні суворих погодних умов узимку.

Ми сподіваємося, що всі ті, хто має вплив на ситуацію, створять умови для негайного відновлення таких нагальних гуманітарних операцій у деяких районах Луганської області, відповідно до їхніх зобов'язань у рамках міжнародного гуманітарного права».

Commissioner Stylianides discussing the emergency with the authorities in Kyiv, during his mission to Ukraine in January 2015. Photo credit: EU/ Savilov Genya